Välkommen att besvara Aalto-universitetets studentkårs medlemsenkät
Evenemang, lokaler och bostäder. Påverkan, kommunikation och frivilligverksamhet. Vilka alla studentkårens tjänster har du använt? Och vad tyckte du om dem?
Det är dags att svara på studentkårens medlemsenkät. Med enkäten får vi värdefull information om vilka saker som upplevs viktiga och hur vi kan utveckla vår verksamhet.
Syftet med medlemsenkäten är att utreda studenternas önskemål och utvecklingsförslag gällande studentkårens verksamhet. Vad fungerar? Och vad borde utvecklas?
Du kan svara fram till fredag 7.6. Dina svar är värdefulla och hjälper oss att tjäna studenterna alltbättre- tack för dina svar redan på förhand! Om du vill så kan du delta i en utlottning efter svarandet, där du kan vinna fantastiska pris!
Länk till enkäten: www.feelback.com/ayyjasenkysely
Read more news
Utlysning av uppdrag som studeranderepresentant i Forskarutbildningsråden och arbetsgruppen för doktorandutbildning
Aalto-universitetets studentkår ledigförklarar uppdragen som studentrepresentant i Forskarutbildningsråden och arbetsgruppen för doktorandutbildning (DEWG) 2027.Kompletterande utlysning av uppdrag som studeranderepresentant i Aalto-universitetets förvaltning
Aalto-universitetets studentkår (AUS) söker studeranderepresentanter i Aalto-universitetets förvaltning för 2026. Den kompletterande utlysningen börjar den 24 september 2026 och löper ut den 11 oktober 2026 kl. 23.59. Styrelsen för AUS väljer studeranderepresentanter senast den 31 oktober 2026.
AUS föreslår Joona Lipponen till FSF:s ordförande
Aalto-universitetets studentkår (AUS) föreslår Joona Lipponen till Finlands studentkårers förbunds (FSF) styrelseordförande år 2027. Styrelsen väljs på förbundsmötet 13-14.11.2026 i Esbo.