Hanki JV-kortti AYY:n piikkiin

Nyt sinulla on ainutlaatuinen mahdollisuus kouluttautua järjestyksenvalvojaksi AYY:n kustantamana.
Kuvapankki_Ulkotapahtuma_6

Nyt sinulla on ainutlaatuinen mahdollisuus kouluttautua järjestyksenvalvojaksi AYY:n kustantamana. Diili on seuraava: AYY maksaa JV-koulutuksesi (arvo noin 250€), ja vastineeksi sitoudut toimimaan järjestyksenvalvojana kolmessa AYY tapahtumassa. Syksyn erikoisuutena sinulla on mahdollisuus saada suoritusmerkintä myös toimimalla järjestyksenvalvojana Junctionissa (tästä lisätietoja alta). 

Otaniemen tapahtumissa järjestyksenvalvojana toimiminen on helppoa ja hauskaa, lisäksi saat monia vapaaehtoisille kuuluvia etuja. Ilmoittaudu järjestyksenvalvojakurssille, suorita koulutus ja hae kortti. Me ilmoitamme, kun tarvitsemme järjestyksenvalvojia tapahtumiin.

Huom! Järjestyksenvalvojana toimiminen edellyttää suomenkielentaitoa.

Jos haluat tarttua tähän tarjoukseen, ota yhteyttä eeva.ylimaki@ayy.fi

Avoimia kursseja löydät esimerkiksi täältä, täältä tai täältä

Haemme nyt järjestyksenvalvojia Junctioniin! 

Haluatko päästä järjestyksenvalvojaksi Euroopan isoimpaan Hackathoniin? AYY ja Junction hakevat yhteistyössä järjestyksenvalvojia. 

Junction on Euroopan suurin vuosittainen hackathon, joka järjestetään 15.-17.11.2019 Espoon Otaniemessä. Tapahtuma toteutetaan vapaaehtoisvoimin. Täten myös järjestyksenvalvontatehtävät ovat vapaaehtoistyötä. Junctionissa järjestyksenvalvojat pääsevät osaksi koko tiimiä ja saavat samat vapaaehtoisedut kuin muutkin.  Junction tarjoaa ruoka- ja juomapuolen tapahtuman aikana, t-paidan sekä muita oheistuotteita, mutta palkkiota ei makseta. Ennen tapahtumaa on myös yksi yhteinen tapaaminen koko järjestyksenvalvontatiimin kanssa. Myös tässä tapaamisessa tarjotaan ravintolaruuat ja juomat. Tapahtuman jälkeen on mahdollista osallistua afterpartyyn, jossa open bar. Lisätietoja Junctionista. 

Jos haluat toimia järjestyksenvalvojana Junctionissa, mutta sinulla ei ole JV-korttia, ehdi vielä suorittamaan kurssin lokakuun aikana. Tapahtumasta saa AYY:n järjestyksenvalvojan suoritusmerkinnän.  

Jos sinulla on jo JV-kortti, otathan yhteyttä niin pääset osaksi Junction perhettä. 

Kaikki tiedustelut ja ilmoittautumiset eeva.ylimaki@ayy.fi

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Read more news

kuvassa Joona Lipponen kampuksella, ilme on totinen ja katse kameraan
Ajankohtaista, Blogi, Tiedote Julkaistu:

Mikä on Trinet ja mitä AYY:n nettiyhteydelle tapahtuu?

Aalto-yliopiston ylioppilaskunnan (AYY) asukkaiden internetpalveluntarjoaja on vaihtumassa. Olemme kuulleet, että muutos on herättänyt huolta opiskelijayhteisössä. Tässä jutussa AYY:n hallituksen puheenjohtaja Joona Lipponen vastaa jäseniämme askarruttaviin kysymyksiin.
Otakaari 15 taidekilpailu 2026
Ajankohtaista, Tiedote Julkaistu:

Otakaari 15 -taidekilpailu on avoinna

Aalto-yliopiston ylioppilaskunta kutsuu Aallon opiskelijat osallistumaan taidekilpailuun, jossa etsitään pysyviä taideteoksia kesällä valmistuvaan uuteen opiskelijoiden asuintaloon, Otakaari 15:n uudisrakennukseen. Kilpailun inspiroivana teemana toimii Otaniemen kampus, Aalto-yliopiston yhteisö sekä sen rikas opiskelijakulttuuri. Taidekilpailu on avoinna 9.2.- 31.3.
opiskelijoita ihailemassa uutta lippua
Ajankohtaista, Blogi Julkaistu:

Uusi polyteekkarien lippu vihdoin käyttöön Otaniemessä

Otaniemen teekkarien 15 vuoden odotus palkittiin marraskuun alkupuolella, kun teekkariyhteisö otti käyttöön uuden polyteekkarien lipun juhlallisin menoin 153. Teekkariperinnejuhlassa. Edellinen Otaniemen teekkareita yhdistänyt lippu oli Teknillisen korkeakoulun ylioppilaskunnan lippu, joka palveli yhteisöä vuosina 1909–2009 ja jäi ansaitulle eläkkeelle Aalto-yliopiston ylioppilaskunnan syntyessä. Näin uusi lippu syntyi.
Havainnekuva Otakaari 15
Ajankohtaista, Tiedote Julkaistu:

Otakaari 15 ensihaku alkaa maaliskuussa

Ensihaku Otakaari 15:n uusiin, rakenteilla oleviin opiskelija-asuntoihin alkaa 16. maaliskuuta. Kohteeseen valmistuu 153 modernia asuntoa, jotka on suunniteltu vastaamaan nykyopiskelijoiden tarpeita aivan Aalto-yliopiston kampuksen ytimessä.