Päivityksiä Domo-järjestelmässä keskiviikkona 16.1.2019
Domo-järjestelmässä on käyttökatko keskiviikkona 16.1. klo 16 alkaen, jolloin koko palvelu on alhaalla ainakin tunnin ajan.
Domo-järjestelmässä on käyttökatko keskiviikkona 16.1. klo 16 alkaen, jolloin koko palvelu on alhaalla ainakin tunnin ajan. Käyttökatkon aikana ei pysty siis esimerkiksi hyväksymään asuntotarjouksia tai uusimaan hakemuksia, eli nyt on hyvä hetki käydä tarkistamassa, että nämä asiat ovat kunnossa Domossa.
Käyttökatkon aikana järjestelmään päivitetään myös Miestentien uudiskohteen ja Jämeräntaival 3 C:n hakemusten jonojärjestys eli voimassa ollut arvontajärjestys puretaan ja hakemukset järjestäytyvät jonoon hakemuksen päivämäärän ja pisteytyksen perusteella. Arvontajärjestyksen purkautuessa hakemuksesi jonosija voi siis muuttua huomattavasti.
Read more news
Haku Team Mantaan 2027 on auki
Näetkö itsesi lakittamassa Havis Amandan patsasta ensi vuonna lähes satatuhatpäisen yleisöjoukon hurratessa Esplanadilla ja Kauppatorilla? Tilaisuutesi on koittanut, sillä haku Team Mantaan 2027 on auki 23.3.-10.4.2026.
Tulevaisuususko tarvitsee rakenteita ja yhteisöjä
Opiskelijoiden mielenterveysviikolla AYY:n hallituksen jäsen Kerttu Peura kirjoittaa blogissa tulevaisuususkosta.
AYY:n taidekokoelmanäyttely ”Hujan hajan – Scattered” esillä Opiskelijakulttuurimuseossa
Aalto-yliopiston ylioppilaskunnan (AYY) taidekokoelmaa täydennettiin teoshaulla loppuvuodesta 2025. AYY:n jäsenten teoksista koostuva taidekokoelma on esillä Opiskelijakulttuurimuseon näyttelyssä kevään ajan.