Muutama soluhuone vapautumassa – hae nyt!

AYY:llä on muutamia 1.3.2019 alkaen vapautuvia soluhuoneita, joihin etsimme vielä uutta asukasta. Asumisoikeus näihin asuntoihin on kolme (3) vuotta sopimuksen alkamispäivästä. Huomaathan, että mikäli asut jo AYY:n asunnossa, sinua koskee kuukauden irtisanomisaika.
Pohjavedenkatu 4
Kuvassa: Pohjavedenkatu 4

Mikäli olet kiinnostunut vuokraamaan jonkun alla mainituista asunnoista, otathan meihin yhteyttä tällä yhteydenottolomakkeella. Olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian. Mikäli sinulla on vielä asumisoikeusaikaa jäljellä, suosittelemme sinua tekemään hakemuksen myös Domossa asioinnin nopeuttamiseksi. Domosta löydät myös asuntojen pohjapiirrokset sekä lisätietoa asunnoista ja kiinteistöistä.

Sijainti kartalla: Pohjavedenkatu 4 & Otaranta 8

Pohjavedenkatu 4 A 23b
Vuosaari, Helsinki
– vuokrattu

Soluhuone

Kuka voi hakea? Mies

Opiskelijoille

Sopimus voi alkaa: heti / 1.4.

29,05 m2

5. kerros, hissi on

368,93 €

Pohjavedenkatu 4 A 8b
Vuosaari, Helsinki

Soluhuone

Mies

Opiskelijoille

heti / 1.4.

29,05 m2

2. kerros, hissi on

368,93 €

Pohjavedenkatu 4 A 8c
Vuosaari, Helsinki

Soluhuone

Mies

Opiskelijoille

heti / 1.4.

31,65 m2

2. kerros, hissi on

401,95 €

Otaranta 8 B 53/4
Otaniemi, Espoo

Soluhuone 4hlön asunnossa

Mies

HUOM!Asuntoa voivat hakea vain AYY:n jäsenet

heti / 1.4.

11 m2

3. kerros, hissi on

309,03 €

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Read more news

hymyileviä opiskelijoita
Ajankohtaista Julkaistu:

AYY:n jäsen – vastaa jäsenkyselyyn!

Haluamme kuulla, mikä ylioppilaskunnassa toimii, missä on kehitettävää ja miten voisimme palvella jäseniämme parhaalla mahdollisella tavalla. Auta meitä kehittymään ja toimimaan jatkossakin kohti maailman parasta opiskelijan elämää! Vastaajien kesken arvotaan iPad Air ja lippupaketteja Alvarin kesäjuhla -festivaalille. AYY:n jäsenkysely on auki 8.5. asti.
Kolme eri alan opiskelijaa kävelevät Otaniemen kadulla. Katua ympäröi useita vihreitä puita.
Ajankohtaista Julkaistu:

Hae SYLin toimikuntiin!

Aalto-yliopiston ylioppilaskunnan jäsenillä on nyt mahdollisuus hakea ehdokkaaksi Suomen ylioppilaskuntien liitto SYLin kehitysyhteistyön neuvottelukuntaan (KENKKU) sekä ilmastoverkostoon.
Fuksit tanssivat wapputanssia fuksikapteenien johdolla Hietalahdentorilla
Ajankohtaista, Tiedote Julkaistu:

Nuoret aikuiset Suomen yksinäisimpiä – opiskelijat käynnistävät Wapun keräyksen

Aalto-yliopiston ylioppilaskunnan (AYY) Fuksitoimikunta ja Kansainvälisyystoimikunta keräävät varoja nuorten yksinäisyyden vähentämiseksi Wapun alla. Keräyksen tuotot ohjataan HelsinkiMission työhön nuorten yksinäisyyttä vastaan.
Ok15
Ajankohtaista, Tiedote Julkaistu:

Uusia opiskelija-asuntoja Otaniemeen. Hae nyt!

Haku Otakaari 15:n uusin opiskelija-asuntoihin on nyt käynnissä!

Kohteeseen valmistuu 153 modernia asuntoa, jotka on suunniteltu vastaamaan nykyopiskelijoiden tarpeita aivan Aalto-yliopiston kampuksen ytimessä.

Lue lisää www.ayyasunnot.fi